Strona główna
O nas
Oferta
Kalendarz imprez
Plany na przyszłość
Informacje prasowe
Galeria
Kontakt


Oferta

W ramach promocji kultury japońskiej proponujemy Państwu następujące zajęcia:

1. Język japoński
2. Kaligrafię
3. Origami
4. Ikebanę
5. Naukę gry na fortepianie dla początkujących i zaawansowanych
6. Naukę śpiewu

Organizujemy również wieczory japońskie w całej Polsce i poza jej granicami jako dodatek artystyczny do konferencji, spotkań różnych grup zawodowych i innych okazji.

W ramach tych wieczorów proponujemy oprócz wyżej wymienionych pozycji również pokaz ubierania kimona (yukata), ceremonię parzenia zielonej herbaty i prelekcje na temat Japonii z wybranych dziedzin.

Zajęcia i pokazy prowadzone są w sposób profesjonalny, w milej atmosferze przez dyplomowanego nauczyciela akademickiego z Japonii, dyrektora CKJ oraz zaproszonych gości.


Liczymy na owocną współpracę


Poniżej wyjaśniamy kilka terminów, które są elementami tradycyjnej kultury japońskiej (jednymi z wielu):

Ikebana to japońska sztuka układania kwiatów. Istnienie wiele stylów układania kwiatów - w każdym z nich kryje się inna filozofia, ale zawsze kwiaty musza symbolizować: niebo, ziemie i ludzi.

Origami to popularna rozrywka Japończyków polegająca na składaniu rożnych form z kwadratowych kartek papieru bez używania kleju i nożyczek.

Kaligrafia - "słowa zaklęte w znakach" - bardzo trudna sztuka pisma (najtrudniejsza na świecie), Japończycy używają do kaligrafii pędzla i tuszu W naszym Centrum każdy z Państwa pod okiem fachowców będzie mógł napisać swoje imię i nazwisko po japońsku.

Yukata - tradycyjne letnie kimono dla pań i panów, które zakłada się na specjalne okazje! Przewiązuje się je specjalnym szerokim pasem zwanym obi. Właściwe założenie tradycyjnego kimona czy yukaty i zawiązanie pasa obi - to bardzo trudna sztuka! W Japonii wiele kobiet chodzi na kursy noszenia kimona czy yukaty.

Ceremonia zielonej herbaty to tradycyjna japońska kultura, wyrażająca gościnność, filozofię, estetykę. Ceremonia ma 800 – letnią historię. Herbata pomagała mnichom buddyjskim koncentrować się podczas medytacji. Gospodarz i goście musza przestrzegać precyzyjnych reguł, dzięki którym ceremonia jest pełna prostoty, a jednocześnie ciekawa, pozbawiona zbędnych ruchów. Mistrzowie ceremonii zielonej herbaty musza znać się na architekturze, ogrodnictwie, ceramice, kaligrafii, historii. Nasze mistrzyni ceremonii pani Atsuko Ogawa ukończyła styl URASENKE, która Państwa zaprezentujemy.

© 2007 YAMATO - Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu.
Wszystkie prawa zastrzeżone.